DJ na wesele?

DJ na weselu to bardzo popularne rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim ze względu na koszty, które są znacznie niższe w stosunku do zespołów muzycznych. W przypadku zespołu muzycznego jest niezbędne decydowanie się na zapłacenie większych pieniędzy ze względu przede wszystkim na to, że zespoły muzyczne mają znacznie więcej członków. Natomiast dj na wesele to najczęściej koszt, który nie przekracza kilkaset złotych, co bywa rozwiązaniem dostępnym dla większości par młodych.

Przy wybieraniu DJ-a bardzo ważne jest decydowanie się na przede wszystkim na usługi sprawdzonych osób, które mają już doświadczenie nie tylko w obsługiwaniu imprez, ale przede wszystkim w obsługiwaniu wesel. Jest to ważne, gdyż wesele jest specyficznym wydarzeniem, gdzie bardzo często goście są w różnym wieku, co wymaga również odpowiedniego przygotowania zabaw, które pozwalają na zaktywizowanie poszczególnych gości. Nie bez znaczenia jest również to, czy dj na wesele zapewnia jedynie muzykę czy również ma spełniać rolę wodzireja. W wielu przypadkach można wynająć w jednej firmie zarówno Dj-a jak też wodzireja. Jednocześnie jest to większy koszt w stosunku do wybrania jednej osoby, która będzie w stanie spełniać obie te role.

Przy wybieraniu DJ-a bardzo ważne jest również decydowanie się na wybranie DJ-a z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwala to między innymi na dopasowanie repertuaru. Jednocześnie im później będziemy decydować się na wybranie DJ-a tym znacznie trudniej będzie znaleźć takie osoby, czy firmy, które mają wolne terminy. Ma to szczególne znaczenie, gdy organizuje się wydarzenie w okresie popularnym wśród par młodych, co ma miejsce przede wszystkim w okresie letnim, czyli pomiędzy majem a wrześniem.